نی نی های ما

قبل از بارداری - بارداری - تولد - نوزاد - فرزندان

درمان پرولاکتین بالا با بروموکریپتین !

آیا بروموکریپتین برای شما مناسب است؟

اگر به علت آدنومای هیپوفیز در شما مشکل تخمک گذاری به وجود آمده،ممکن است پزشک برای شما بروموکریپتین تجویز کند.آدنومای هیپوفیز،غده ای خوش خیم در هیپوفیز است که باعث می شود ترشح پرولاکتین درآن افزایش یابدکه همین امر باعث کاهش سطوح استروژن در بدن شده و تخمک گذاری را مهار می کند.شرایط به وجود آمده،قطع عادت ماهیانه به علت زیادی پرولاکتین در بدن،یکی از علل نادربه وجود آورنده مشکلات باروری است.

از درمان چه انتظاری می رود؟

بروموکریپتین،به دو شکل قرص واژینال وقرص دهانی مصرف می شود.قبل از این که سطح پرولاکتین در شما افت کند ،ممکن است که نیاز باشد که برای چند ماه این دارو مصرف شودوممکن است که نیاز باشدتا پزشک دوز این دارو را برای شما تنظیم کند.همین که سطح پرولاکتین به میزان نرمال رسید،عادت ماهیانه وتخمک گذاری در شما مجددا آغاز خواهد شد وشماوهمسرتان می توانید به طور طبیعی بچه دار شوید مگر آنکه انواع دیگری از مشکلات باروری هم در شما موجود باشد. اگر شما بعداز چند ماه باردار نشدید،ممکن است لازم باشد تا درمانهای بیشتری در شما صورت گیرد.

طول درمان

شما قرص بروموکریپتین را یا به صورت خوراکی ویا به صورت واژینال،برای دو تا سه بار در روز،تا زمانی که باردار شوید مصرف خواهید کرد.می توان این درمان بی خطر را برای چند سال ادامه داد.

اثرات جانبی

در تعداد زیادی از زنان علائم تهوع،سرگیجه وخستگی سردرد واسهال دیده می شود.علائم در ابتدای درمان شدید هستند،اما اغلب با تطبیق یافتن بدن با دارو علائم نیز فروکش می کنند.مصرف دارو با غذا کمک کننده است وهمچنین زنانی که دارو را به شکل قرص واژینال مصرف می کنند اثرات جانبی کمتری را ذکرمی کنند.بروموکریپتین خطر چند قلویی را افزایش نمی دهد.

درصد موفقیت

حدود 90درصدزنانی که بروموکریپتین دریافت می کنندتا مادامی که این دارو را مصرف می کنند تخمک گذاری در آنها صورت می گیرد.از این 90درصد،65تا85درصدباردار می شوند.میزان حاملگی وابسته به تمام فاکتورهای دخیل در باروری ،از سنتان گرفته تا سرعت وچابکی اسپرم در همسرتان،می باشد.

منبع : کلیک کنید

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 15:54  توسط مامی  |